129ZOBRAZENÍ

1. Agia Pelagia, Kréta, Řecko

Je pobřeží s vesnicí a pláží, které není příliš velké, ale je ideální pro relaxační a zajímavý den na Krétě. Zlatý písek a vegetace vypadají, že jsou jak namalované.

Abyste se zde dostali na pláž, musíte projít velmi úzkými uličkami. Po cestě se před Vámi otevře krásné panorama. Pokud máte rádi dobrodružství můžete se vydat na cestu do všech zálivů. V blízkosti Evresi můžete navštívit malou jeskyni. Legenda říká, že zde místní obyvatelé našli ikonu svatého Marina nebo také ,,Agia Pelagia” – podle čehož je také obec pojmenována.

Nezapomeňte na zastávku v obci Rodgia, odkud se můžete podívat na celý Heraklion. Uvidíte nejreprezentativnější krajinu Kréty: úzké uličky, tradiční krétské domy, jeden z nejkrásnějších klášterů Kréty – Savanthiana.

Pokud hledáte levné místo k ubytování, nejlepší jsou Apartmány Marianna, kde v červnu na 7 nocí zaplatíte kolem 3400 korun.

2. Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko

Je to jedno z nejzvláštnějších míst světa, může změnit tvar přímo před Vašima očima!

Tato pláž je známá také pod názvem Zlatý roh, mění svůj tvar a polohu v závislosti na směru větru. Turisté toto místo navštěvují právě proto, aby viděli tento jev. Voda je čistá, její dno je pokryto štěrkem. Když je moře klidné, může být viditelnost až na 10 metrů. Navíc zde najdete borovicové lesy s druhy borovic, které jsou právě jen na ostrově Brač. Zároveň je zde málo aut, takže znečištěn je minimální. Mořský vzduch spojený s borovicovou vůní je léčivý pro lidi s plicními chorobami.

Levné ubytování zde naleznete v Apartmánech Adria, cena je přibližně 3500 korun na 7 nocí. Odtud se na pláž Zlatni Rat dostanete vlakem.

3. Sabbie Nere, Catania, Itálie

Nejoriginálnější pláž světa! Ptáte se proč? Je to pláž, která je typická černým pískem. Nachází se ve Volcano Island na severu Sicílie. Můžete se zde podívat také na sopečný kráter Gran Cratere, který byl činný naposledy v roce 1890. Vždy si sebou vezměte nějaké boty, protože písek může být velmi horký.

Levné ubytování se nachází ve městě Catania, v hotelu Villa Matter za 2750 korun na 7 dní.

4. Gulpiyuri, Španělsko

Leží v blízkosti města Llanes ve Španělsku. Nachází se v zátoce uprostřed řetězce hornin. Pláž byla vytvořena vodou z moře Cantabria, která se sem dostávala škvírami v jeskyních. Odborníci potvrzují, že tato 40 metrová pláž vznikla v milionech letech erozí skal.

Je to místo lákající dobrodružné cestovatele z celého světa, i když voda je zde velmi chladná. V blízkosti nenajdete žádný kemp ani ubytovnu.

Pokud Vám nejde o luxus a chcete opravdu levné ubytování, v dvouhvězdičkovém hotelu San Jorge zaplatíte za 7 nocí přibližně 3900 korun.

5. Sesimbra, Portugalsko

Sesimbra je malý rybářský přístav na západním pobřeží Portugalska. Pláž je velmi dlouhá s bílým pískem, který se táhne až do tyrkysové mořské vody. Je to sice moderní letovisko, ale stále si udržuje svoje rustikální kouzlo. Je to vynikající místo pro relaxaci, opalování, plavání s delfíny a ochutnávání rybích specialit.

V blízkosti, asi 240 metrů můžete navštívit hrad Moorish, který si v roce 1165 podmanil za pomoci křižáků král Alfonso Henriques. Dále můžete navštívit kostel Nossa Senhora do Castelo postavený v roce 1721.  Při procházce po pláži také můžete obdivovat Nossa Teodosio Fortress ze 17. století. Tato budova měla chránit město před útoky pirátů.

Pro levné ubytování  jsou dobré Apartmány Casa Sesimbra.

6. Alghero, Sardinie, Itálie

Toto místo má okouzlující středověký aspekt s úzkými dlážděními uličkami a středomořskou vegetací. Můžete si užít západ slunce z hradeb města. Na každém kroku na Vás bude čekat nějaké překvapení.

Pro dobrodruhy v okolí Gabbiani si můžete vyzkoušet surfing nebo windsurfing. Můžete se dostat až na malý plovoucí ostrov Gabbiani.

Na ostrově Gabbiani je možnost pouze kempování, takže si nezapomeňte stan :) . Pokud ovšem chcete do hotelu, několik minut cesty se nachází Costa Esmeralda.  Zaplatíte zde přibližně 6750-8750 korun za 7 nocí.

7. Kefalonia, Řecko

Toto místo je mezi turisty velmi oblíbené. Ve městě je krásná krajina, bílé vesnice obklopené olivovými háji a podél čisté moře. Určitě byste zde měli využít člun, protože spousta míst je bez něj nepřístupných.

Kefalonii naleznete moře, hory a různé druhy vegetace. Jsou zde stromy s granátovými jablky, kaktusy s oranžovým ovocem, ořechy, fíky a citrusy. Je zde velmi aktivní noční život. Můžete si zajít na koktejl nebo jídlo do města i na pláž.

Levné ubytování je zde například v Apartmánech Emilia, kde zaplatíte za 7 nocí přibližně 4000 korun.

8. Korsika, Francie

Ačkoliv je Korsika velmi oblíbená, přesto není ani hlučná a ani přeplněná. Jsou zde bílé pláže, skalnaté zátoky, ale také hory. Plage de Saleccia je považována za jednu z nejlepších pláží na Korsice. Pláže Girolata a Tuara jsou skvělým místem, kde se pojí moře a hory. GR20 je známý všem vášnivým horolezcům.

Levné ubytování je v hotelu Sole e Monte. Sazby ubytování naleznete zde.

9. Patara, Turecko

Patara má jednu z nejdelších písečných pláží Středozemního moře. Legendy říkají, že Patara je místo Appolonova narození.

Můžete zde navštívit vykopané římské hradby nebo archeologická naleziště. Jsou zde velké želvy a různé typy unikátních rostlin.

Levné ubytování zde najdete v penzionu Nicholas, kde zaplatíte přibližně 4400 korun za 7 nocí, za dvoulůžkový pokoj.

10. Las Islas Cies, Galicia, Španělsko

Je to tajné místo, bez velkého množství turistů. Jedná se o malé pobřeží v blízkosti Portugalska v Provence Galicie. Abyste se sem dostali, musíte si pronajmout loďku, od Baiona, rybářské vesnice, s určením do Las Islas Cies.

Po asi 40 minutách se dostanete na nejvíce exkluzivní pláž ve Španělsku. Dříve to býval úkryt pro piráty, dnes je to přírodní rezervace, která zůstává nedotčená. Cestovatelé sem mohou pouze v letních měsících.

Pokud byste sem chtěli na dovolenou, jsou zde stany pro 2 nebo 4 osoby a to minimálně na 2 dny pobytu. Je zde spousta zařízení jako jsou například sprchy, telefonní automat, restaurace nebo supermarkety. Ovšem rezervaci je zde lepší provést před odjezdem, abyste měli jistotu, že je skutečně otevřeno.

11. Vama Veche, Rumunsko

Pokud jste znuděni klasickými plážemi zavítejte sem. Vama Veche je vesnice na pobřeží Černého moře, kde v 80. letech parta přátel vzala kytaru a rozhodla se, že je to ideální místo pro zpívání, táborový oheň a pohodu. Po více než 30 let je to stále místo, kde se člověk cítí svobodně, ať dělá cokoliv.

Většina lidí zde přespává ve stanech nebo přímo na pláži. Můžete zde zůstat zadarmo.

Pokud jste tedy fanouškem hudby, seznamování se s lidmi a zpívání u ohně, je to ideální pláž právě pro Vás.

Pokud nechcete přespávat ve stanu, můžete jít do hotelu, hostelu a nebo dokonce do domů místních, kde budete ubytováni přibližně za 2500 korun na 6 nocí.

Jak Vás zaujaly tyto pláže? Je to zajímavý způsob jak trávit dovolenou i když nemáte příliš mnoho peněz, nemyslíte?