45ZOBRAZENÍ

Věděli jste, že bazalka má skvělé účinky při odstraňování akné? Nejen, že díky svým antiseptickým účinkům pomáhá akné likvidovat, ale zabraňuje také jeho vzniku a rozšiřování, má zklidňující účinek na pokožku a podporuje krevní oběh. Vysoké koncentrace antiaging prvků obsažených v bazalkových listech také zpomalují tvorbu jemných vrásek a oživují unavenou pleť.

Pleťová maska s lístky bazalky má vynikající stahovací účinky a je skvělou volbou pro všechny ženy, které touží po hladké, krásné a mladé pokožce. Pro dosažení lepších výsledků zkuste 1x týdně aplikovat bazalkovou masku – možná zjistíte, že je to nejsnazší maska, jakou jste kdy viděli. Příprava vám bude trvat 5 minut a výsledky jsou impozantní!

Co budete potřebovat:

20 – 30 bazalkových lístků
Bílý organický jogurt
Destilovanou vodu

Jaké účinky mají tyto ingredience:

Bazalka: Olej, který bazalkové lístky obsahují, napomáhá odstranění tmavých skvrn na kůži a antibakteriální přísady pomáhají v boji s akné. Kromě toho lístky obsahují zklidňující látky a prvky zpomalující stárnutí.

Organický jogurt: Obsahuje zinek, vápník, vitamíny B1, B2, B6 a B12, proteiny a kvasinky. Zinek pomáhá v boji proti akné, protože má protizánětlivé účinky a vápník je přírodním zdrojem antioxidantů, které pomáhají v obnově buněk a zabraňují předčasnému stárnutí. Vitamíny B podporují a stimulují krevní oběh a pomáhají v prevenci akné.

Proteiny fungují jako dovolená pro pokožku: pleť je okamžitě jasnější a zářivější.

Příprava:
Dřevěnou lžící rozdrťte v misce čerstvé bazalkové listy, aby se uvolnily přírodní oleje. Vznikne tak bazalková pasta. Po smíchání s vodou lze úspěšně aplikovat na oplachování obličeje. Tuto proceduru opakujte jednou za dva dny po dobu 3 – 5 minut. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Maska:
Naneste bazalkovou pastu na obličej a nechte působit 20 minut. Pro zvýšení účinnosti nebo v případě pleti, které potřebuje intenzivnější zklidnění, přidejte jednu čajovou lžičku organického jogurtu a poté aplikujte na obličej. Nechte působit 20 minut. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Tonikum:
Z bazalky si také můžete připravit tonikum. Příprava lístků je stejná; je třeba je rozdrtit a získat uvolňující oleje. Pak přidejte dva šálky horké vody, nechte vylouhovat deset až patnáct minut a oté přefiltrujte, abyste odstranili přebytečné listy. Bazalkové tonikum nalijte do skleněné nádoby a používejte ráno a večer po umytí (aplikujte s pomocí vatového tamponu na obličej). Tonikum uchovávejte v chladničce a používejte po dobu jednoho týdne. Výsledky jsou ohromující! Vaše pleť bude okamžitě zářivá a svěží!