30ZOBRAZENÍ

Březnové počasí přináší neustálé teplotní výkyvy, což pro mnohé z nás má za následek onemocnění chřipkou nebo nachlazením. Ačkoliv z televizních reklam známe velké množství léků, které dokáží s chřipkou zatočit, v tomto článku si povíme, jak si při léčbě chřipky nebo nachlazení vypomoci i jinak, než pouhou tabletkou.

Za předpokladu, že jste si už vzali tabletku, připravily čaj s citrónem a začali boj s nepříjemným nachlazením nebo chřipkou, můžete si dopomoci i dalším způsobem. Jedná se o potraviny. A zpravidla o potraviny, které jsou běžně dostupné, a většinou je máme všichni doma. Takové potraviny se mohou stát dobrým pomocníkem při léčbě těchto onemocnění a navíc jsou levné, snadno dostupné a hlavně zdravé a bez chemie. Pojďme si říci, o které potraviny se konkrétně jedná!

1.  Cibule – lék na všechno

Cibule slouží jako lapač nejrůznějších bacilů. Neoloupanou cibuli si můžete dát třeba do ložnice nebo do místnosti, kde se nejvíce zdržujete. Cibule polapí nejrůznější bacily a doslova je „sežerou“. V cibuli se také vyskytuje látka allicin se silným antibiotickým účinkem, a není divu, že v boji proti původcům chřipky a angíny plní jednu z hlavních rolí.

Navíc pokud cibuli umístíte do ozdobné misky a obohatíte svíčkou, sušenými květy či jinými dekorativními rostlinami můžete z vašeho ochránce zdraví taktně urobit i netradiční dekoraci na stůl.

Cibule velmi účinně působí proti kašli, proto doporučujeme vyzkoušet některý z těchto tipů:

1) Cibulový sirup – nakrájejte cibuli na tenká kolečka nebo ji nastrouhejte na hrubším struhadle. Poté cibuli posypte bílým krystalovým cukrem a nechte ji odstát po dobu několika hodin. Z cibulové směsi se uvolní hustá šťáva, která výborně slouží jako sirup.

2) Cibulový obklad – cibuli nakrájejte na kolečka. Kolečka cibule nasucho ohřejte v mikrovlnce nebo na pánvi, poté je zabalte do šátku a přiložte ke krku.

3) Cibulový čaj – nakrájejte dvě cibule nadrobno a nechejte je projít varem v 250ml vody. Poté je nechte cca 10 minut odstát, proceďte a výsledný cibulový odvar ochuťte medem.

2.  Česnekem proti nachlazení

Tato potravina je známá pro své antibakteriální a antivirové vlastnosti. Proto právě při nachlazení se jej snažte konzumovat ve větším množství. Můžete si jej namazat jako pomazánku na topinku, anebo pro ty, kteří syrovému česneku na topince zrovna „neholdují“, doporučujeme stravitelnější způsob, a to v podobě česnekového čaje. Příprava česnekového čaje není nijak složitá – vhoďte dva stroužky oloupaného česneku do čaje, přidejte pár kapek citrónu a med.

3.  Chilli papričky uleví bolestem krku

Chilli papričky a obecně ostrá jídla dobře prokrvují sliznice a zároveň ničí vytvořený bakteriální povlak na jejich povrchu. Dejte si k jídlu chilli papričky a následně vykoupejte v horké vodě obohacené o několik lžící soli či eukalyptového oleje a uvidíte, jak vám tato procedura uleví od bolesti krku.

4.  Zázvorem proti bolesti hlavy a nachlazení

Zázvor slouží jak ke zmírnění nachlazení, tak i uleví od bolesti hlavy, žaludku a pálení žáhy. Proto doporučujeme vyzkoušet čaj ze zázvoru: Oloupaný zázvor nastrouhejte, poté zalijte vroucí vodou a nechte několik minut louhovat. Po pár minutách proceďte a nápoj doslaďte sirupem nebo medem – cukr se naopak nedoporučuje. Jelikož je zázvor velmi aromatickou a pikantní surovinou, postačí jen malé množství.

5.  Sádlo – kouzelný pomocník na bolest v krku

Už naše babičky a prababičky věděly, že psí sádlo zaručeně pomáhá při zánětu průdušek. My si však vystačíme i s obyčejným vepřovým anebo husím sádlem. Sádlo si potřeme silnou vrstvou na postižená místa na krku a v oblasti průdušek. Následně pečlivě zabalíme do bavlněné látky a necháme zábal přes noc.