66ZOBRAZENÍ

Přistihli jste se při rozepínání knoflíku u kalhot a nebylo to kvůli tomu, že byste se chystali s partnerem do postele? Přesto jej můžete určit jako viníka uvolněného knoflíku, protože spokojený vztah vede k přibývání na váze…

Je zálibou vašeho partnera jídlo, vaření a běh nanejvýš tak k lednici? Dejte si pozor. Už brzo se nemusíte vejít do své obvyklé konfekční velikosti.

Tady je šest úskalí, na které můžete narazit ve vztahu s milovníkem jídla:

Miluje sladkosti, dezertky, vaření i návštěvy restaurací. Co to pro vás znamená?

Jelikož sdílená radost je dvojnásobná, nebude vás před těmito lákadly šetřit. A nepřestane, dokud neuvidí docela prázdný talíř a zoufalý výraz ve vašem obličeji, který vyjadřuje vaši absolutní sytost.

Dopřává si vína. Na co si dávat pozor?

K společným romanticky stráveným večerům patří neodmyslitelně láhev vína nebo šampaňského. Pokud si otevřete láhev jednou za čas, není na tom nic. Ovšem pokud se z večerních lahvinek vyvine rutina, přichystáte si nálož zbytečných kalorií navíc a ochudíte se o kouzlo výjimečných chvil, ze kterých se stane stereotyp.

Vaření? Kdepak, stačí objednat! Anebo ne?

Miluje jídlo, ale nesnáší jeho přípravu, nebo je příliš zaměstnaný, aby se stíhal věnovat kuchyni? Jednoduchým řešením, je donáška jídla až domů. Ovšem dělat to každý den není příliš rozumné. Ani pro peněženku, ani pro zdraví. Pokud nesdílíte jeho názor, že když si k pizze objedná rajčata navíc, stane se z ní zdravé jídlo, vezměte si ho do parády a ukažte mu, jak se dá chutné jídlo vykouzlit už za pár minut. Nejste zrovna nejlepší kuchařka? Naučte se vařit spolu! Uvidíte, že to může být bezva zábava.

Jí prostě pořád. Neustále. Bez přestávky. Co s tím?

Když vidíte někoho jíst, chcete jíst také. To je normální reakce. Ale co si budeme povídat – někdy ten druhý z páru jí prostě víc. Jak se od něj „nenakazit“? Asi těžko. Z této obtížné situace můžete vybruslit pořádným nákupem ovoce a zeleniny, kterou si dáte pokaždé, když se vám budou sbíhat sliny na něco dobrého. A nebojte – určitě vám to jen prospěje, jelikož my Češi si v průměru dopřáváme ovoce a zeleninu méně, než bychom měli.

Pohyb je cizí slovo – jak z toho ven?

Je největším pohybovým výkonem vašeho partnera to, když zajde pěšky do samoobsluhy, která je naproti vašemu domu? Pak jste natrefili na poněkud línějšího druha. To ale neznamená, že je vaše vysportovaná postava ztracená. Nemusíte se rozcházet, abyste zůstali v kondici. Naopak – zkuste jej zapojit do vašich rituálů. Ranní běh, rozcvička nebo jízda na kole – to jsou přece aktivity, které přináší samá pozitiva! A nakonec – když se vám jej nepodaří zlomit, tak to přece neznamená, že s vašimi milovanými sporty musíte skončit i vy!

Miluje tulení na gauči. Je to vůbec špatně?

Ve své podstatě je to vlastně milé. Ale dávejte si pozor, aby se z vás za chvíli nestali líní povaleči. Čas spolu můžete trávit aktivně. Jóga, kolo, nebo tenis? To už je na vás!

Našli jste v článku svého partnera? Jak spolu trávíte volný čas? Inspirujte nás!