7ZOBRAZENÍ

Čtyřnozí psí mazlíčci jsou stále běžnějšími členy domácnosti. Pejsků si mohou zaopatřit nejen mladé páry, které ještě nechtějí mít děti, stejně starší lidé, jako určité řešení samoty. A rovněž jsou psíci oblíbeným domácím mazlíčkem pro samotné děti.

Avšak sehnat si psa a vychovat spolehlivého slušného psa - to je velký rozdíl.

Není to o koupi čistokrevného psa.

Není to jen o koupi čistokrevného kvalitního psa. Můžete si klidně sehnat např. čistokrevného maďarského ohara, avšak bez pořádné výchovy z něj "pořádného" psa mít asi nebudete.

Nutnost vybavení, výcviku a času.

Vlastnit pejska nemusí být tak jednoduchá záležitost, jak si mnoho lidí představuje. Možná i proto bývají útulky plné odhozených psů, kterých se původní majitelé vzdali - pravděpodobně podcenili přípravu a nezvládali pořádnou péči o psa.

Pes do domu nebo na zahradu?

Je stále běžnějším jevem, chovat psa ve vlastním bytě. Nicméně je rozdíl dát si do bytu malého jezevčíka, jak pořádného německého ovčáka.

Rovněž, pokud chcete psa na zahradu, je rozdíl, zda mu postavíte kvalitní boudu s kotcem a s výběhem, než když ho jen tak uvážete o první řetěz, kterou na dvoře najdete.

Potřeba pohybu a pravidelného venčení.

Je třeba počítat s tím, že každý pes potřebuje pohyb a pravidelné venčení. Každý pes. I ten pes, pro kterého máte připravený nevím jak velký výběh.

Pokud má pes výběh, je to super. Dokáže se vyběhat a "zabavit" i sám. Avšak i takového psa je dobré pravidelně venčit. Byť krátké procházky, avšak mimo jeho známou zónu mu pomáhají ve více směrech.

Cybrení smyslů s pomocí procházek.

 Nejen, že je spokojenější a šťastnější, avšak zbystřují se mu tak i smysly - na procházkách v cizím prostředí si může cybriť čich, sluch a zejména si tak může ventilovat množství pudů a instinktů - např. lovení (ve formě hrabání, honění padajících listů, ptáčků a pod.).

Nezvyčaný, avšak užitečný domácí mazlíčci.

Stále více lidí neostává jen při běžných domácích mazlíčcích jako jsou psi. Mnozí mají samozřejmě kočky, křečky, zajíce a někteří i nejrůznější exotické druhy, plazů, ještěrů či hady.

No stále stále více lidí začíná uvažovat i ryze pragmaticky. A tak si zajišťují různé užitečné domácí hospodářská zvířata - nejvíce pravděpodobně slepice.

Avšak ani zde se nestačí spoléhat pouze na koupi nosnic a čekat, kdy začnou nosit domácí zdravé vajíčka. Třeba myslet i na kvalitní zateplený kurník, aby jim bylo pohodlně a teplo v každém počasí. Díky tomu může být potom jejich přínos mnohem vyšší.