36ZOBRAZENÍ

Každý si přeje pít čistou vodu a na první pohled to zrovna není vždy poznat. Máte jistotu, že Vám doma teče skvělá voda k pití? Nejspíše neodpovíte kladně, pokud jste si zrovna nenechali dělat analýzu vody a následně se rozhodli investovat do filtru, aby pro Vás voda byla naprosto ideální.

Různé filtrační systémy mají doslova boom a lidé je kupují, aby si dopřáli kvalitnější vodu a nemuseli například k pití kupovat balenou. Filtry však neslouží jenom k vylepšení vody na pití. Díky nim si můžete dopřát i jinak ozvláštněnou vodu – například ji změkčítezbavíte chloru. Existuje hned několik typů filtrací k úpravě čisté vody – keramické filtry, reverzní osmóza, filtry na mechanické nečistoty a uhlíkové filtry. Při výběru je pro vás rozhodující si uvědomit, kolik přibližně spotřebujete za den, jak kvalitní vodu chcete a také kolik můžete zaplatit za filtry.

Úprava vody se využije k pití i vaření. Klidně můžete mít zdravotně nezávadnou vodu, ale chuťově vám nepřijde zrovna nejlepší. Filtrace vám ji dokáže chuťově vylepšit. Chlorovaná voda zrovna není to, co by prospívalo lidské kůži – filtrace chlor odstraní a vy máte po problému. V současné době mnoho lidí volí vlastní zdroj vody na chatách, chalupách i u rodinných domů. Studny jsou dobrou věcí, ale nikdy nevíte, jestli se vám po vydatném dešti nedostane do zdroje nějaká nečistota. Na vodu fungují i domácí pomocníci jako myčky, pračky, umyvadla, vany a pokud nemají ve vodě vodní kámen, určitě budou sloužit mnohem déle. I tyto úkoly zvládnou dnešní filtrace.

Ptáte se, jestli vás filtrace vyjde draho? Nemusí. V mnohém vám peníze uspoří a v době, kdy si ji pořizujete si můžete dopřát i levnější varianty. Dobří distributoři vám nabídnou různé druhy filtrací a když jim řeknete, že máte zájem o kvalitní a zároveň pro vás cenově dostupnou filtraci, pokusí se najít to nejlepší řešení. Na filtrační systémy se vztahuje několikaletá záruční doba, v případě zájmu vám ji odborně nainstalují a také se postarají o servis během používání.

U jednotlivých filtrací si všímejte jejich účelu. Jedna zajistí filtraci železa a manganu, dusičnanů, změkčí vodu nebo upraví vodu ze studny. Jiné mohou odstraňovat z vody kaly, písek, chlór, zápach, vodní kámen a jiné nečistoty. Filtrace umí odstranit viry, kvasinky a bakterie. Rovněž je důležité se informovat o formě čištění filtrace – musí se celé rozebírat? Pro bytovky, podniky a nepřetržitými provozy seženete i automatické úpravny vody, schopné neustálé úpravy vody. A pokud si nechcete nic montovat, dobře využijete aspoň některý druh filtrační konvice, která vám vodu dokáže nejen vyčistit, ale i ochutit různými minerály.