Pod nadvládou robotů?

Robot má zpoždění Když zalistujete v klasické sci-fi Já, robot od Isaaca Asimova a zároveň se porozhlédnete kolem sebe, dojdete zákonitě k závěru, že tu něco nesedí. Podle Asimova se měli kolem nás už několik let batolit roboti ,kteří by připomínali jednodušší verze ..

Hoaxy a viry – inteligence a hloupost?

Stahování pošty má v poslední době pravidelné schéma: přijde určitý počet e-mailů a po odečtení všech pracovních, vyžádaných, nevyžádaných a soukromých mailů zbude přibližně třetina původního počtu s výmluvnými zprávami: „How are you ? When I saw this screen ..

Boj proti hackerům není záležitost pro tajné služby

Výsledky práce skupiny, kterou jste vedl, když jste ještě pracoval u policie, nebyly pro "obyčejné smrtelníky" příliš viditelné. Můžete nám tedy o nich něco říci?Měli jsem dva cíle.Prvním bylo vytvořit podmínky pro boj proti počítačové kriminalitě u Policie ČR. V tom ..

Můžeme poznat, s kým chatujeme?

Zkušení internetoví surfaři tvrdí, že je velký rozdíl mezi komunikací prostřednictvím chatu a prostřednictvím diskusních fór. Na chat se připojíte o něco snadněji a jeho prostředí automaticky vede k větší míře anonymity a nezávaznosti toho, co napíšete. Vaše texty z ..